Заходи

щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій

під час проведення новорічних та різдвяних свят, свята Водохрещі

1. Розробити пакет документів з питань дотримання безпеки при проведенні
новорічних свят:

1.1. Наказ керівника навчального закладу «Про заходи щодо забезпечення безпеки учнів та працівників навчального закладу при проведенні новорічних і різдвяних свят та у дні зимових канікул відповідного навчального року»;

1.2. План роботи навчального закладу у дні зимових канікул (як додаток до наказу), організувати контроль за виконанням цих документів;

1.3. Провести цільові інструктажі з працівниками навчального закладу та бесіди під час виховних годин з учнями (вихованцями) щодо дотримання безпечної поведінки під час проведення новорічних та різдвяних свят, свята Водохрещі і в дні зимових канікул.

2. Провести наради з працівниками навчального закладу з питань дотримання вимог безпеки під час проведення зимових свят і в дні зимових канікул.

3. Скласти графіки чергувань працівників з числа адміністрації й педагогічних працівників та проінструктувати їх про обов'язки чергового;

4. Відпрацювати з адміністрацією, технічним персоналом, черговими порядок їх дій на випадок пожежі (знати правила використання первинних засобів пожежегасіння), а також при загрозі терористичних актів, в інших криміногенних ситуаціях та надзвичайних ситуаціях техногенного характеру.

6. Не допускати проникнення сторонніх осіб у будівлю та автотранспорту на територію навчального закладу.

7. Провести огляди території та приміщень (особливо підвалів та горищ) перед їх закриттям у святкові дні з метою виявлення порушень правил пожежної безпеки, ужити своє­часних заходів щодо усунення цих порушень;

8. Організувати приймання приміщень, у яких будуть проводитися святкові заходи, з уже встановленою ялинкою щодо їх відповідності протипожежним вимогам та забезпечення первинними засобами пожежегасіння відповідно до встановлених норм.

9. Всі виходи, коридори і сходи в приміщенні, де встановлена ялинка, повинні бути вільними, а двері повинні легко відкриватися.

10. Вимкнути усі електроприлади, освітлення у навчальних кабінетах та підсобних приміщеннях, що не будуть використовуватися для проведення новорічних свят та під час зимових канікул, замкнути їх.

11. Заборонити проведення всіх видів вогневих та ремонтних робіт під час проведення свят.

12. Ялинку встановлювати на стійкій основі, в приміщенні, яке має не менше двох самостійних виходів. Її не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації. Гілки повинні бути не ближче одного метра від стіни і портьєр.

13. Заборонити поблизу ялинки використовувати відкритий вогонь (свічки, бенгальські вогні, хлопавки тощо). Не можна застосовувати паперові гірлянди, вату, целулоїдні та подібні до них легкозаймисті іграшки.

14. Місце встановлення ялинки необхідно забезпечити засобами пожежогасіння: не менш як двома вогнегасниками, двома відрами з водою, а також покривалом.

15. Не можна одягати дітей у костюми з легкозаймистих матеріалів.

16. Електричну ілюмінацію повинен монтувати спеціаліст - електрик згідно з правилами обладнання електроустановок. Припустима потужність електричних лампочок - не більше 25 Вт. У разі використання електричної освітлювальної мережі без понижувального трансформатора на ялинці можуть застосовуватися гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 Вт. Електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації мусить бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами. Гірлянди до електромережі треба підключати за допомогою штепсельних з'єднань. Якщо ялинкове освітлення іскрить, блимають лампочки, нагріваються проводи, його необхідно відключити. Застосування свічок для освітлення ялинки не допускається.

17. Всі святкові заходи повинні відбуватися протягом світлового дня.

18. Якщо в святі беруть участь понад 50 осіб, дозволяється використовувати приміщення, забезпечені не менш, ніж двома евакуаційними виходами, що відповідають вимогам будівельних норм, не мають на вікнах глухих грат і розташовані не вище другого поверху в будівлях із горючими перекриттями.

19. Не дозволяється заповнення приміщень людьми понад установлену норму, зменшення ширини проходів між рядами, розміщення в проходах додаткових крісел, стільців тощо, повне вимикання під час заходів світла, застосування дугових прожекторів, свічок, бенгальських вогнів, відкритого вогню, феєрверків, а також включення до програми номерів (виступів) із використанням вогневих ефектів і палінням.

20. Доступ до приміщення, де встановлено телефон, повинен бути вільним, а телефонний апарат забезпечений табличкою із зазначенням номеру виклику пожежної охорони.

Кiлькiсть переглядiв: 1409

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.