«ЗАТВЕРДЖУЮ»

_________________

_________________

ПРОГРАМА

проведення первинного (повторного) інструктажу з пожежної безпеки

на робочому місці

1. Загальні вимоги.

1.1 Первинний протипожежний інструктаж проводитися зі всіма особами прийнятими на роботу, переведеними з одного підрозділу в інший або на виконання нової для них роботи, студентами, що вчаться і прибулими на виробничу практику або навчання та прикомандированими.

1.2 Первинний інструктаж проводиться на робочому місці особою, відповідальною за пожежну безпеку підрозділу з кожним працюючим.

1.3 Інструктаж проводять з кожним працівником індивідуально з практичним показом безпечних прийомів і методів праці. Первинний інструктаж можливий з групою осіб в межах загального робочого місця.

1.4 Працівники допускаються до самостійної роботи після інструктажу, перевірки теоретичних знань і набутих навичок безпечних способів роботи.

1.5 Первинний, повторний та позаплановий протипожежні інструктажі проводяться з урахуванням особливостей кожного робочого місця, а також підготовки інструктованих і характеру виконуваних ними робіт. При інструктажі на робочому місці вивчають: пожежну небезпеку обладнання, протипожежний режим, можливі причини виникнення пожеж та заходи щодо їх усунення.

1.6 Повторний протипожежний інструктаж проводиться на робочому місці з усіма працівниками не менше ніж один раз на рік за переліком питань, з якими необхідно ознайомити їх під час проведення вступного та первинного протипожежного інструктажів.

2. Перелік основних питань первинного (повторного) інструктажу

з пожежної безпеки на робочому місці.

2.1 Коротка характеристика пожежної небезпеки приміщення тарозміщеного обладнання і устаткування. Можливі причини виникнення пожежі та заходи щодо їх попередження.

2.2 Пожежонебезпечні властивості застосовуваного обладнання і устаткування. Контроль за справністю електроприладів і устаткування. Заборона використання саморобного електрообладнання.

2.3 Пожежна безпека технологічного процесу (для виробничих дільниць).

2.4 Умови виникнення горіння і пожежі на робочому місці і в університеті.

2.5 Правила (інструкції) пожежної безпеки, встановлені для працівників даного приміщення.

2.6 Разом з первинним (повторним) інструктажем довести вимоги протипожежного режиму в університеті (затверджується наказом ректора) та зробити відмітку у графі №3 журналу інструктажів .

2.7 Ознайомити з планом евакуації,вказати місця розташування первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників, пожежних кранів, гідрантів тощо), евакуаційних шляхів і виходів.

2.8 Повідомити про розміщення ручних сповіщувачів про пожежу (червоні кнопки) та встановлені в університеті сигнали про евакуацію (три довгих дзвінки).

2.9 Дії працівників при виникненні пожежі.

2.10 Засоби зв’язку і місце знаходження найближчого телефону.

2.11 Порядок виклику пожежної охорони, оповіщення людей, проведення евакуації.

2.12 Види вогнегасників та способи їх застосування.

2.13 Вимоги при гасінні електроустановок і устаткування.

2.14 Відповідальність за дотримання вимог пожежної безпеки.

2.15 Заходи особистої безпеки при виникненні пожежі.

2.16 Способи надання долікарської допомоги потерпілим.

Ø Первинний, повторний, позаплановий та цільовий інструктажі та ознайомлення з протипожежним режимом завершуються перевіркою знань усним опитуванням, за допомогою технічних засобів навчання, а також перевіркою набутих навичок роботи з засобами пожежогасіння.

Особа, яка проводила інструктаж, робить запис про проведення первинного, повторного чи позапланового протипожежного інструктажу та ознайомлення з протипожежним режимом у спеціальному журналі.

Кiлькiсть переглядiв: 613

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Версія для друку