Безпечна поведінка під час ожеледі

У результаті зміни температур взимку на дорогах утворюється ожеледь, яка часто стає причиною падінь і травм.

Дотримуйтеся простих правил, які допоможуть уникнути падінь:

- намагайтеся менше виходити з дому, коли на вулиці ожеледь;

- вибирайте безпечніший шлях: ходіть там, де є освітлення, менше льоду, доріжки посипані піском;

- необхідно взяти на замітку ті місця, де люди найчастіше падають – це тротуар біля проїжджої частини або зупинки, небезпеку становлять і вкриті льодом кришки каналізаційних люків;

- піднімаючись сходами, слід триматися за поручні;

- зимове взуття має бути зручним, зі стійкою не слизькою підошвою; можна використовувати спеціальні шиповані насадки – льодоходи або наклеїти лейкопластир на підошву; від високих підборів краще відмовитися;

- пересуваючись, не слід високо піднімати ноги; йти слід маленькими ковзаючими кроками, стаючи на всю підошву, намагаючись обходити місця з похилою поверхнею;

- під час ходьби не тримайте руки в кишенях;

- якщо після падіння у вас з'явився головний біль, нудота, запаморочення, біль у суглобах, виникли набряки – терміново зверніться по медичну допомогу.

Як правильно падати. Найбезпечніше в ожеледь падати на бік, щоб не пошкодити хребет, руки і гомілки. Але це правило не підходить людям похилого віку. Саме так вони отримують перелом шийки стегна – вкрай небезпечну травму.

Пам’ятайте, що в ожеледь дуже важлива підтримка оточуючих. Повірте, якщо ми будемо допомагати один одному, травм буде менше!

УВАГА! Особливо обережними слід бути на проїжджій частині дороги. Переходьте її повільно, щоб не посковзнутися і не впасти. Не забувайте, що в такій ситуації водієві важко загальмувати різко, гальмівний шлях автомобіля в ожеледь значно збільшується!

Не втрачайте пильності і проходячи біля будинків, на покрівлях яких після відлиги утворюються бурульки. У жодному разі не заходьте за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.

Кiлькiсть переглядiв: 675

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Версія для друку