В загальноосвітніх навчальних закладах району ведеться щоденний облік відвідування учнями навчальних закладів. Класні керівники та адміністрація шкіл проводять аналіз стану відвідування та звіти передаються до відділу освіти. З учнями, які не відвідують школу та їх батьками проводяться індивідуальні бесіди із залученням працівників служби у справах дітей, правоохоронних органів.

В усіх загальноосвітніх навчальних закладах та у відділі освіти створено банк даних сімей, які опинились в складних життєвих обставинах. З цими сім’ями постійно ведеться індивідуальна робота, вивчаються та обстежуються умови проживання та виховання дітей (у вересні та грудні), складаються акти обстеження житлово-побутових умов проживання. Станом на 20.06.2016 року таких сімей налічується 22, в них виховується 30 дітей.

На обліку в міліції стоять 2 учні Аркадівської ЗОШ І-ІІ ступенів. На внутрішкільному обліку стоїть 12 учнів загальноосвітніх навчальних закладів району. Діти «групи ризику» знаходяться на особливому контролі у класних керівників та адміністрації школи.

Робота з учнями, схильними до правопорушень, спланована у виховних планах класних керівників. За дітьми , що стоять на обліку в міліції, наказом по школі закріплені громадські інспектори, які слідкують за поведінкою дітей, ведуть профілактичну роботу. Діти «групи ризику» знаходяться на особливому контролі у класних керівників та адміністрації школи. Ведеться щоденний контроль за відвідуванням школи такими учнями. В школах, де працюють гуртки, діти «девіантної» поведінки охоплені гуртковою роботою. В школах, в яких відсутні гуртки, такі діти залучаються до позакласної та позашкільної роботи.

Класними керівниками та заступниками директорів з виховної роботи ведеться виховна робота з учнями, які схильні до правопорушень. Це бесіди на тему: «Немає прав без обов’язків», «Про чуйність і байдужість», «Вчинок, відповідальність, наслідок», «Мій день, мої вчинки», «Мої права та обов’язки»; акції: «Живи, книго!», «Затишок», «Меморіал», «Чисте джерело», «Чисте подвір’я»; конкурси малюнків до Дня Перемоги», до Міжнародного дня захисту дітей «Хай завжди буде сонце»; виховні години: «Правила, обов’язки для всіх», «Особливості відповідальності неповнолітніх», «Алкоголь і правопорушення неповнолітніх», «Наркоманія, токсикоманія. Їх вплив на злочинність»; диспут: «Твоє життя в твоїх руках»; години спілкування: «Конфлікти та їх розв’язання», «Закон і ми», «Життя дано на добрі справи», «Корисні і шкідливі звички»; ситуаційно-рольова гра «Вмій зробити свій вибір»; учні приймають активну участь у різноманітних конкурсах дитячої творчості.

Протягом ІІ семестру 2015-2016 навчального року було проведено різноманітні акції, серед яких «Збери кришечки на протез воїну АТО», «Напиши листа воїну АТО», благодійні ярмарки тощо.

Діти «групи ризику» знаходяться на особливому контролі у класних керівників та адміністрації школи. В школах діти «девіантної» поведінки охоплені гуртковою роботою (10).

З метою сприяння здобуттю позашкільної освіти дітьми, особливо в сільській місцевості в Шевченківському будинку дитячої та юнацької творчості та на базі шкіл району працює 32 гуртки, де займається 700 учнів. В Шевченківській ДЮСШ працює 4 відділення (волейбол, легка атлетика, футбол та шахи). В 13 групах займається 191 учнів.

На всіх етапах навчального процесу здійснюється контроль за недопущенням розповсюдження наркотичних засобів і психотропних речовин. У всіх ЗНЗ району діють тематичні виставки літератури з профілактики наркоманії, пияцтва та паління тютюнових виробів

Систематично класні керівники проводять психолого-педагогічний аналіз учнів з метою своєчасного виявлення учнів, схильних до куріння. З учнями, які схильні до куріння проводяться індивідуальні бесіди про вплив тютюнового диму на організм людини, про значення здорового способу життя. Проводиться роз’яснювальна робота з батьками учнів, що схильні до куріння.

Постійно ведеться робота з пропаганди здорового способу життя. Проводилися заняття з профілактики шкідливих звичок за програмою «Діалог»: «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу» (Шевченківська ЗОШ № 1 І-ІІІ ст.); виховні години: «Здоров’я дітей – здоров’я нації», «Подорож до Країни Здоров’я», «Я вмію обирати», «Як сказати»Ні!»; тренінги: «Бути здоровим – престижно», «Зупинимо СНІД, доки він не зупинив нас»;виставки в шкільних бібліотеках: «Підлітку про СНІД», «СНІД - чума ХХІ століття»; шкільний лекторій: «Ми за здоровий спосіб життя»; вікторина: «Способи зараження ВІЛ»; бесіди: «Реалізація права на освіту дітей, які є носіями ВІЛ», «Профілактика захворювання», «СНІД – невиліковна хвороба. Як вберегти себе від зараження вірусом?»; виставка малюнків: «СНІД. Стосується кожного»; уроки «Основ здоров’я»: «Підлітки і ВІЛ-інфікування. Як запобігти інфікуванню ВІЛ», «Шкідливі звички. Наркотичні речовини. Їх класифікація, вплив на організм людини»; тематичні уроки біології: «Запобігання захворюванням серцево-судинної системи. Шкідливий вплав куріння, алкоголю, наркоманії», «СНІД та його профілактика»; класні години: «Геть байдужість від здоров’я»; зустрічі з працівниками ФАПів: «Здорові звички – здоровий спосіб життя»; години спілкування: «Здоров’я – це модно», «СНІД – небезпечна хвороба ХХІ століття»; зустрічі з лікарем-наркологом: «Вплив алкоголю, наркотиків і токсинів на нервову систему та поведінку дитини», «Паління, як загроза життю. Захворювання пов’язані з палінням», «Наркоманія, венеричні захворювання».

Також проводиться профілактична робота з батьками: бесіди: «Проблеми батьків та дітей існують», «Дисципліна: свобода чи необхідність?», «Взаємовідносини в сім’ї», «Кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з неповнолітніми дітьми». В шкільних бібліотеках організовано виставки: «Насильство в сім’ї як порушення прав людини». У школах діють куточки «На допомогу батькам», «Порадник соціального педагога», де висвітлюються питання профілактики насильства в сім’ї, поради для батьків щодо виховання дітей.

Кiлькiсть переглядiв: 3741

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.